Archiwum z miesiąca Czerwiec 2013

Kongres Polskiej Lewicy: zaczynamy marsz do zwycięstwa wyborczego

W Warszawie odbył się Kongres Polskiej Lewicy. W wydarzeniu na Stadionie Narodowym wzięło udział blisko 2000 osób reprezentujących prawie 100 organizacji lewicowych z całego kraju. Szef SLD, Leszek Miller ogłosił rozpoczęcie marszu do zwycięstwa wyborczego.

Czytaj dalej

Przyjęty projekt rezolucji Kongresu Polskiej Lewicy

KONGRES POLSKIEJ LEWICY

Lewica dla Polski

Rezolucja

My, ludzie polskiej lewicy, socjaliści, socjaldemokraci, przedstawiciele lewicy pracowniczej, działacze związkowi, postępowi ludowcy, przepojeni troską o losy Polski

My, którzy utożsamiamy się z takimi wartościami jak sprawiedliwość społeczna, wolność i dobro człowieka zebraliśmy się w Warszawie 16 czerwca 2013 roku na Kongresie Polskiej Lewicy, aby zaprezentować jedność i determinację w działaniach na rzecz przebudowy Polski i Unii Europejskiej w dobie upadku neoliberalizmu i braku wyraźnych perspektyw rozwoju naszego kraju.

Polki i Polacy są ofiarami kryzysu spowodowanego błędną polityką społeczno-gospodarczą. Musimy to zmienić. Posprzątamy po ponad 8 latach rządów prawicy i niesprawiedliwej polityce społeczno-gospodarczej, której rezultatem stał się regres w wielu dziedzinach.

Czytaj dalej

Niezbędnik historyczny

Długo oczekiwany „Niezbędnik Historyczny Lewicy” jest już w zasięgu ręki nie tylko w wersji papierowej, ale także elektronicznej. Dostęp do elektronicznej wersji publikacji możliwy jest już od dziś na stronie internetowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Czytaj dalej

Długi pochowane w obligacje

29 maja br. Rada Miejska w Gołdapi podjęła decyzję o wypuszczeniu obligacji. Gołdapski SLD od kilku lat informował mieszkańców o prawdziwym stanie finansowym Gminy. Nowe kredyty i koszty obsługi zadłużenia są ogromne i pogrążają finanse Gminy. Odpowiedzią Pana Burmistrza były oświadczenia zapewniające o dobrym stanie finansów, przed ostatnimi wyborami samorządowymi wg słów Burmistrza dług wynosił 37% do wykonywanych dochodów. Prawda była jednak inna. Dopiero w roku ubiegłym władze gminy zapowiedziały wyciszenie inwestycyjne i zaciskanie pasa. Brak jest jakichkolwiek informacji jakie zastosowano działanie mające na celu oszczędzanie.

Czytaj dalej