Archiwum z miesiąca Lipiec 2012

SLD podejmuje kolejne działania w obronie działkowców

Drodzy Działkowcy!

W środę 11 lipca 2012 r., Trybunał Konstytucyjny zakwestionował zgodność z Konstytucją RP znaczącej części zapisów ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jednocześnie Trybunał zobowiązał Sejm do przygotowania, w ciągu 18 miesięcy, projektu nowej ustawy.

KOGO BRONI SLD?

SLD od zawsze wspiera i broni użytkowników OGRODÓW RODZINNYCH. Byliśmy zawsze przeciwni ich likwidacji czy przekształcaniu, zawsze broniliśmy ich przed zakusami wielu chętnych likwidatorów. Dlatego też w 2005 roku, w czasie swoich rządów SLD doprowadził do uchwalenia ustawy broniącej – jak się okazało skutecznie i na wiele lat – działkowców i ich ogrody.

Czytaj dalej

Konsultacje SLD z Działkowcami

Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął akcję informowania działkowców o możliwych skutkach decyzji Trybunału Konstytucyjnego z dnia 11 lipca br., który zakwestionował zgodność              z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej części zapisów ustawy z dnia 8 lipca 2005r. o Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Dnia 23 lipca 2012 r. na terenie Ogrodu Rodzinnego „Zacisze” odbyło się spotkanie gołdapskiego Zarządu SLD z przedstawicielami czterech Ogrodów Rodzinnych działających w naszym mieście. Podczas spotkania  z działkowcami przekazano szczegółową informacje o działaniach Sojuszu Lewicy Demokratycznej w tej sprawie, przeprowadzono akcję ankietową, która ma pomóc przygotować projekt Ustawy w obronie ogrodów działkowych oraz wręczono list SLD do działkowców.

Czytaj dalej

Kalendarium

W lipcu 2005 r. w uzgodnieniu z Polskim Związkiem Działkowców Sojusz Lewicy Demokratycznej wniósł do sejmu, a następnie doprowadził do uchwalenia ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych.

W okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości podejmowane były przez tą partię próby niekorzystnej dla działkowców nowelizacji tejże ustawy. Udało się nam zatrzymać te plany.

25 lipca 2008r. Sejm znowelizował tzw. specustawę drogową. Czytaj dalej

Oświadczenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie lustracji w Wojsku Polskim

Sojusz Lewicy Demokratycznej wyraża głębokie zaniepokojenie podjętą przez Instytut Pamięci Narodowej lustracją dowódców Wojska Polskiego. Działalność IPN nie godzi tym razem w poszczególne grupy zawodowe czy społeczne, lecz wprost w bezpieczeństwo Polski. Prowadzone postępowanie IPN wobec dowódczej kadry sił zbrojnych jest ciosem wymierzonym w obronność kraju. Kraj, który rękami swoich funkcjonariuszy osłabia własne zdolności obronne nie zasługuje na szacunek i poważne traktowanie zarówno przez sojuszników jak i przez wrogów.

Choć bezpośrednimi wykonawcami tej operacji są pracownicy IPN, to moralną i polityczną odpowiedzialność za wyrządzone zło ponosi polska prawica. Przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska, które wspólnie uchwaliły obowiązujące dziś prawo, dające możliwość dowolnej interpretacji i wysuwania oskarżeń pod adresem osób oraz  grup zawodowych i społecznych. Czytaj dalej