Archiwum z miesiąca Maj 2013

Gołdapski SLD 3 maja i 8 maja 2013r.

Wzorem lat ubiegłych, w tym roku również zorganizowaliśmy 8 maja obchody Dnia Zwycięstwa. Na nasze zaproszenie odpowiedziało kilkudziesięciu mieszkańców Gołdapi.  W południe zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty przy Pomniku Niepodległości
i Tablicy Pamięci w centrum miasta. Następnie udaliśmy się na Cmentarz Wojenny
w miejscowości Wronki Wielkie, gdzie w zbiorowych mogiłach spoczywa 1433 żołnierzy Armii Radzieckiej poległych w walkach o nasze miasto w roku 1944 i 1945. Na cmentarz przybył też obywatel Białorusi Aleksandr Martyńczyk, który od 26 lat odwiedza grób swojego starszego brata. Szacunek i słowa uznania dla tego Pana za jego postawę życiową. Zapalone znicze i złożone kwiaty to nasz symboliczny hołd żołnierzom i ludności cywilnej, którzy stracili życie w walce z niemieckimi wojskami w czasie II wojny światowej w Europie. O tych pełnych grozy latach nigdy nie powinno się zapominać.

Czytaj dalej

Zapraszamy na 68 obchody Dnia Zwycięstwa

Wzorem lat ubiegłych w tym roku również organizujemy obchody Dnia Zwycięstwa. Celem tych obchodów jest oddanie hołdu wszystkim, którzy oddali życie w walce z faszyzmem podczas II wojny Światowej w Europie.

Czytaj dalej