Archiwum z miesiąca Grudzień 2012

Życzenia

Informacja z działalności Klubu Poselskiego SLD

Przedstawiamy zbiorczą informację o działalności Klubu Poselskiego SLD za okres od sierpnia do listopada 2012.

Pierwsze posiedzenie Klubu Poselskiego SLD odbyło się 19 października 2011 roku. Przewodniczącym Klubu został wybrany Leszek Miller. Wybrano również władze Klubu. Wiceprzewodniczącymi zostali: posłanka Krystyna Łybacka oraz posłowie Leszek Aleksandrzak i Ryszard Kalisz. Sekretarzem Klubu został poseł Ryszard Zbrzyzny, a Rzecznikiem Prasowym – poseł Dariusz Joński.

W poprzedniej informacji (opublikowanej na łamach poprzedniego wydania czasopisma „Socjaldemokraci”) przedstawiłem działania Klubu Poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej podejmowane w okresie od początku obecnej VII kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej do 20 sierpnia 2012 roku.

Czytaj dalej

SLD ma pomysł na kolej w Polsce

Dziś w Sejmie europoseł Bogusław Liberadzki i sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski zaprezentowali program dla kolei. Sytuacja na kolei staje się coraz poważniejsza przykładem jest choćby sytuacja na Śląsku. Polska nie wykorzystuje środków z Unii Europejskiej na modernizację kolei w wyniku czego mamy 44% linii kilometrów z prędkością poniżej 80 km /h, tylko 36% linii w użytku jest w dobrych warunkach technicznych a prędkość handlowa pociągów towarowych 20 km/h i zaledwie 4 km/h na Śląsku –  stwierdził Bogusław Liberadzki. Sitwa, która rozrosła się w ciągu ostatnich lat udowodniła, że ważniejsze są sprawy zarobków w zadłużonych spółkach dotyczące menedżerów i kadry kierowniczej niż to jak będzie wyglądała polska kolej.  „Dzisiaj na kolei dominuje pogląd tak czy owak zawsze Sławek Nowak” – my się z tym nie zgadzamy aby pustymi frazesami ministra infrastruktury okłamywano Polaków powiedział Krzysztof Gawkowski dlatego przedstawiamy plan naprawy polskich kolei.

Czytaj dalej

Wizyta posła Iwińskiego w Gołdapi

28 listopada już po raz trzeci w tym roku do Gołdapi przyjechał poseł Tadeusz Iwiński. Jak sam przyznaje, tym razem była to wizyta nieplanowana. Wykorzystując jednak fakt, że był przejazdem w Olecku i Kętrzynie, postanowił zajrzeć także do naszego miasta. Jego popołudniowa wizyta w biurze Rady Powiatowej SLD w Gołdapi podzielona była na dwie części.

Czytaj dalej