Archiwum z miesiąca Grudzień 2013

Życzenia świąteczne i noworoczne

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2014, proszę o przyjęcie moich Najlepszych Życzeń. Przede wszystkim zdrowia (na Kaukazie, dokąd dość często jeżdżę, mawia się: “żeby tylko było zdrowie, resztę się kupi”, choć w naszych warunkach niekoniecznie odpowiada to rzeczywistości), ale także miłości, pogody ducha, optymizmu i łutu Fortuny. Także dla Waszych Bliskich.

Czytaj dalej

Nie zgadzamy się z decyzją Zarządu Powiatu – Biblioteka Pedagogiczna jest w Gołdapi potrzebna

03 grudnia 2013 r. spotkałam się z pracownikami Gołdapskiej  Biblioteki Pedagogicznej, którzy prowadzą działania mające na celu nie dopuszczenie do  jej zamknięcia . Nikomu nie trzeba wyjaśniać jaką rolę spełnia Biblioteka Pedagogiczna w procesie dokształcania nauczycieli, a w rezultacie kształcenie dzieci i młodzieży. Zwracamy się do Radnych Rady Powiatu, aby z Zarządem jeszcze raz chcieli omówić temat przyszłości Biblioteki Pedagogicznej. Zamknąć to czynność wyjątkowo prosta, gorzej taką placówkę przywrócić do życia. Gołdapskie SLD wspiera pracowników biblioteki, którzy nie chcą jej zamknięcia. Liczymy na rozsądek władz Powiatu i otoczenie  opieki nad tą placówką.

Przewodnicząca RP SLD
Ewa Jankowska

Wystąpienie szefa SLD Leszka Millera podczas sejmowej debaty dotyczącej reformy OFE

Dzisiejsza debata nad zmianami w OFE nie jest głosowaniem za Platformą Obywatelską, PiS-em, SLD czy jakąkolwiek inną partią polityczną lub przeciw nim. W tej debacie trzeba się wypowiedzieć za partią OFE, ośmiornicą, której macki sięgają wielu ludzi i organizacji, lub przeciw niej. Nic dziwnego. Kwota 17 mld zł jedynie za przyjęcie od państwa kasy przeznaczonej dla emerytów to biznes wart zachodu i obrony. Z takich właśnie powodów wiele lat temu, w listopadzie 1998 r., kiedy tutaj, w tej Izbie, przyjmowano ustawę o OFE, Sojusz Lewicy Demokratycznej głosował przeciw. Jeden tylko poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej głosował za, ale przez pomyłkę. Partia OFE to twór, który powstał wśród prominentnych działaczy rządu AWS, Leszka Balcerowicza i Jerzego Buzka.

Czytaj dalej