Archiwum z miesiąca Sierpień 2014

Senator Pinior – domniemane więzienia CIA w Polsce – Trybunał w Hadze dla Leszka Millera (?)

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, który jest organem Rady Europy (najstarszej instytucji politycznej na naszym kontynencie), wydał 24 lipca b.r. wyrok w związku z zarzutami o funkcjonowanie w Starych Kiejkutach pod Szczytnem (na Warmii i Mazurach) tajnego więzienia amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) w latach 2002-2003.Trybunał uznał Polskę za winną siedmiu naruszeń Europejskiej Konwencji Praw Człowieka z 1950r.(weszła w życie trzy lata później). Chodzi głównie o naruszenie na naszym terytorium zakazu tortur i nieludzkiego traktowania przez pracowników Agencji wobec dwóch podejrzanych o terroryzm Saudyjczyków- Abu Zubajdy i Abd al-Rahima al-Nashiriego.

Czytaj dalej

SLD: Rząd zaskoczony embargiem na polskie owoce i warzywa

Sojusz Lewicy Demokratycznej wyraził niezadowolenie z rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa.  Klub Poselski SLD będzie domagał się od Rady Ministrów podjęcia działań osłaniających polskich producentów oraz większej elastyczności w negocjacjach z Unią Europejską na rzecz ustanowienia specjalnego funduszu solidarnościowego.

Czytaj dalej

Miller: Będziemy upominać się o projekty dot. wsparcia dla rodzin najuboższych

SLD od dłuższego czasu mówi, że polska bieda ma twarz dziecka. Niestety teraz to się potwierdza – tak Leszek Miller skomentował najnowsze dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dot. nędzy wśród dzieci.

Czytaj dalej

Miller: Nie będzie zjednoczenia SLD i Twojego Ruchu. Możliwa inna forma kooperacji

Zjednoczenia SLD i Twojego Ruchu nie będzie, bo to są dwie partie suwerenne, które dbają o swoją tożsamość – powiedział dziś przewodniczący SLD Leszek Miller.

Czytaj dalej