Archiwum z miesiąca Październik 2016

Powołano Komitet Referendalny w sprawie aborcji

29 września 2016 r. w Warszawie powołano Komitet Referendalny w sprawie aborcji. W skład Komitetu weszły następujące organizacje: Dom Wszystkich Polska, Stowarzyszenie Pokolenia, Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Porozumienie Socjalistów, Ruch Ludzi Pracy, Socjaldemokracja Polska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Unia Pracy oraz Wolność i Równość. Komitet jest otwarty dla każdej organizacji, która ma podobny sposób myślenia w tej sprawie.

Czytaj dalej

Referendum w sprawie aborcji – list otwarty

23 września 2016 r. Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy liberalizujący prawo do przerywania ciąży komitetu „Ratujmy Kobiety”. Tego dnia bardzo dobitnie przekonaliśmy się, co oznacza brak reprezentacji lewicy w Sejmie. Wniosek z tego smutnego dnia jest jeden: lewica w sprawie swoich wartości musi walczyć wspólnie.

Czytaj dalej

Rząd nie wznowi małego ruchu granicznego z Rosją do odwołania

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji udzieliło odpowiedzi negatywnej  na petycję złożoną przez Marcina Kulasek, radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Władysława Mańkuta, przewodniczącego SLD w województwie Warmińsko-Mazurskim w sprawie wznowienia małego ruchu granicznego z Rosją.  W petycji politycy Sojuszu powołali  się na konsultacje z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z powiatów graniczących z Kaliningradem.

Czytaj dalej

Zebranie Zarządu Powiatowego SLD w Gołdapi dnia 26.09.2016r.

Zarząd z rozgoryczeniem przyjął odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu uchwały ‘Ratujmy Kobiety ‘, ponownie politycy prawicy decydują o życiu naszych Kobiet i ich dzieci. Popieramy wniosek Przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego o przeprowadzeniu referendum w kraju na temat aborcji. Przeprowadzimy akcję zbierania podpisów. Sądzimy, że wszystkie stowarzyszenia, związki          i organizacje szerokiej lewicy włączą się do działań referendalnych. Kobieta  niech  sama decyduje  o swoim życiu musi być w państwie demokratycznym takie prawo.

Czytaj dalej