Archiwum z miesiąca Listopad 2012

SLD złożył projekt ws. rodzinnych ogrodów działkowych

Klub Sojuszu złożył w czwartek (22.11.2012 r.) projekt nowelizacji ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych. Cele projektu: – Po pierwsze wykonuje orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, tzn. usuwa te wszystkie artykuły, które zostały zakwestionowane, a po drugie, tworzy gwarancje prawne i finansowe dla rozwoju i trwania ogrodów działkowych – tłumaczył na konferencji szef SLD Leszek Miller.

Czytaj dalej

SLD chce noweli ustawy śmieciowej, by obniżyć ceny wywozu odpadów

SLD chce zmiany ustawy śmieciowej, tak by samorządy mogły zlecać wywóz śmieci spółkom komunalnym; cel to obniżka cen wywozu śmieci, zachowanie miejsc pracy w tych spółkach i niedopuszczenie do polskiego rynku zagranicznych „gigantów” – poinformował rzecznik SLD Dariusz Joński.

– Projekt ustawy i jej nowelizacji został złożony do laski marszałkowskiej. Policzyliśmy, że na 2,5 tys. gmin w całej Polsce ponad 1,2 tys. ma spółki komunalne. Chcemy zaproponować nowelizację ustawy tak, aby władze samorządowe mogły przekazywać tę ważną i istotną usługę spółkom komunalnym. W tej chwili ta ustawa nie daje tej możliwości – powiedział Joński na briefingu zorganizowanym w poniedziałek w łódzkiej siedzibie SLD.

Czytaj dalej

Informacja OPZZ

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zostało poinformowane przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, że na skutek wniosku OPZZ zostało wszczęte postępowanie przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie zbadania zgodności z Konstytucją RP  podniesienia  wieku  emerytalnego  do  67 roku życia.

Czytaj dalej

Iwiński: Chemia – Polityka – Smoleńsk

Od publikacji sensacyjnego artykułu Cezarego Gmyza ”Trotyl na wraku tupolewa”, na łamach “Rzeczpospolitej”, powróciły pytania o przyczyny i okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem. Ale nade wszystko rozgorzała na nowo bardzo ostra debata na ten temat, która przerodziła się w ogromną awanturę polityczną, mającą nawet pewne reperkusje za granicą. I nie zmienia tego faktu częściowe zdementowanie przez dziennik wcześniejszych informacji ani oddanie się do dyspozycji jego redaktora naczelnego.

Czytaj dalej