Kongres Polskiej Lewicy: zaczynamy marsz do zwycięstwa wyborczego

W Warszawie odbył się Kongres Polskiej Lewicy. W wydarzeniu na Stadionie Narodowym wzięło udział blisko 2000 osób reprezentujących prawie 100 organizacji lewicowych z całego kraju. Szef SLD, Leszek Miller ogłosił rozpoczęcie marszu do zwycięstwa wyborczego.

– Dzisiaj zaczynamy marsz, który zakończy się w 2015 roku zwycięstwem wyborczym. Jesteśmy zainteresowani zwycięstwem i zmienianiem Polski, a nie rolą przystawki czy przybudówki kogokolwiek – mówił Miller na kongresie skupiającym organizacje lewicowe.

Będziemy się starali, żeby SLD miał taki wynik, żeby sam sobie dobierał koalicjantów, a nie był dobierany. Dość prawicy, idzie czas lewicy – dodał szef SLD.

W czasie Kongresu uczestnicy mogli wziąć udział w 7 panelach programowych, które dotykały najbardziej palący problemów społecznych według lewicy. Dyskusje odbywały się w panelach: „Nowa polityka społeczna”; „Gospodarka polska wobec światowego kryzysu”; „Przyszłość demokracji”; „Uspołecznienie kultury”; „Lewica XXI wieku”; „Nowoczesna Polska”; „Drogi awansu kobiet – perspektywa zmiany”.

Następuje demontaż państwa dobrobytu, ograniczanie praw socjalnych, na to nie ma zgody lewicy – zapowiedział z kolei wiceprzewodniczący SLD, Józef Oleksy. Do wspólnego boju zagrzewał również Sekretarz Generalny partii, który zakasując rękawy i zdejmując krawat pokazał, że lewica jest gotowa do bycia z ludźmi i wśród ludzi.

Szersza relacja z tego wydarzenia już wkrótce na www.sld.org.pl

Dodaj komentarz