Życzenia świąteczne i noworoczne

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2014, proszę o przyjęcie moich Najlepszych Życzeń. Przede wszystkim zdrowia (na Kaukazie, dokąd dość często jeżdżę, mawia się: “żeby tylko było zdrowie, resztę się kupi”, choć w naszych warunkach niekoniecznie odpowiada to rzeczywistości), ale także miłości, pogody ducha, optymizmu i łutu Fortuny. Także dla Waszych Bliskich.

Życzę także, aby rok przyszły był lepszy od tego powoli odchodzącego. Taką nadzieję powinniśmy – czasem mimo wszystko – żywić, gdyż (jak pięknie pisał Jean Paul Sartre) “nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”.

Szczególnie ciepłe słowa kieruję do członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej i do wszystkich Ludzi Lewicy – nie tylko z Warmii i Mazur, czy Podlasia, lecz z całego kraju. Życzę, aby naszym wspólnym wysiłkiem Polska zmieniała się na lepsze, a obywatele mieli przekonanie, iż stajemy się coraz bardziej nowoczesnym i realizującym zasady sprawiedliwości społecznej państwem. Umacniająca się pozycja lewicy powinna właśnie temu służyć.

Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami,

Prof. dr hab. Tadeusz IWIŃSKI
Poseł Ziemi Warmińsko-Mazurskiej

Olsztyn – Warszawa 23 XII 2013 r.

Dodaj komentarz