Listy z nazwiskami kandydatów na posłów

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica złożyła w Okręgowych Komisjach Wyborczych w Olsztynie i Elblągu listy z nazwiskami kandydatów na posłów w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Dzisiaj (12.09) podczas konferencji prasowej zorganizowanej w olsztyńskiej siedzibie Rady Wojewódzkiej SLD poznaliśmy nazwiska kandydatów z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Polskiej Partii Socjalistycznej, Unii Pracy i Zielonych, którzy ubiegać się będą o mandaty poselskie na Warmii i Mazurach.


– Listy złożyliśmy w okręgowych komisjach wyborczych wczoraj, w piątek – poinformował Marcin Kulasek, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD w Olsztynie. – Decyzja o zarejestrowaniu naszych list zapadnie w przyszłym tygodniu, po wymaganych sprawdzeniach naszych kandydatów.

Na liście wyborczej Zjednoczonej Lewicy w okręgu wyborczym nr 35 (olsztyńskim) znaleźli się:

  1. Tadeusz IWIŃSKI – prof. dr hab., poseł na Sejm RP od pierwszych demokratycznych wyborów w 1991 r., nauczyciel akademicki, Olsztyn (SLD),
    2. Maria Wanda DZIENISIEWICZ – radna powiatu Olecko, urzędnik z Olecka (Kongres Kobiet),
    3. Jerzy Mieczysław CZEPUŁKOWSKI – poseł na Sejm RP III i IV Kadencji, były radny i wiceprezydent Ełku, nauczyciel z Ełku (SLD),
    4. Wiesław Stanisław KOWALSKI – były radny Sejmiku Województwa, przedsiębiorca z Giżycka (SLD),
    5. Krzysztof RUMIŃSKI – były radny i wicestarosta powiatu piskiego, emeryt z Pisza (Twój Ruch),
    6. Mieczysław ASZKIEŁOWICZ – poseł na Sejm RP IV i V kadencji, rolnik z powiatu olsztyńskiego (bezpartyjny),
    7. Anna LORENZ – członek OSP, studentka z powiatu szczycieńskiego (SLD),
    8. Joanna Katarzyna SOSNOWSKA – poseł na Sejm RP III i IV kadencji, pracownik administracji samorządowej z Olsztyna (SLD),
    9. Katarzyna TOBOLSKA – psycholog z Olsztyna (Partia Zieloni),
    10. Krzysztof KACPRZYCKI – radny Rady Miasta Olsztyna, urzędnik z Olsztyna (SLD),
    11. Jarosław PIENIAK – radny powiatu kętrzyńskiego, pracownik administracji samorządowej z Reszla (SLD),
    12. Barbara DAWCEWICZ – ekonomistka, pracownik administracji samorządowej z Węgorzewa (bezpartyjna),
    13. Grzegorz GIEDA, student prawa z Olsztyna (SLD, Federacja Młodych Socjaldemokratów),
    14. Małgorzata ZWIERZCHOWSKA – ekonomistka z Nidzicy (bezpartyjna),
    15. Paweł SCHMIDT – doktorant UWM, bankowiec z powiatu mrągowskiego (SLD),
    16. Beata Justyna SZULIŃSKA – sołtys wsi Chełchy, archiwista z powiatu oleckiego (bezpartyjna),
    17. Artur Janusz FURSEWICZ – strażak zawodowy z Giżycka (Twój Ruch),
    18. Czesława ORZEŁ – była radna powiatu oleckiego, emerytka z Olecka (bezpartyjna),
    19. Małgorzata Karolina STRENKOWSKA – przewodnicząca Forum Kobiet SLD w Gołdapi, optyk z Gołdapi (bezpartyjna),
    20. Marcin Robert KULASEK – dr inż., radny Sejmiku Województwa, sekretarz WM Rady Wojewódzkiej SLD, urzędnik z Olsztyna (SLD).

W okręgu nr 34 (elbląskim) z list Zjednoczonej Lewicy kandydować będą:

1. Małgorzata Prokop-Paczkowska (Szczecin),
2. Władysław Mańkut (Elbląg),
3. Bronisław Mazurkiewicz (Działdowo),
4. Leszek Klonowski (Ostróda),
5. Grażyna Kłodnicka (Iława),
6. Grzegorz Zawadzki (Bartoszyce),
7. Magdalena Tuńska (Działdowo),
8. Gabriela Nowak (Działdowo),
9. Michał Kamiński (Nowe Miasto Lubawskie)
10. Artur Poddubiuk (Orneta),
11. Artur Kwaśniewski (Kisielice),
12. Joanna Jaszczyk (Działdowo),
13. Paweł Wojciechowski (Kisielice),
14. Grażyn Jóźwiak (Orneta),
15. Grzegorz Kastrau (Ostróda),
16. Wincenty Przyborowski (Braniewo).

Więcej o kandydatach Zjednoczonej Lewicy na posłów oraz o podstawach programu wyborczego w wideorelacji z konferencji, którą niebawem udostępnimy w sieci.

Dodaj komentarz