Powiatowy Sztab Wyborczy KKW SLD Lewica Razem w Gołdapi – wybory samorządowe 2014

Powiatowy Sztab Wyborczy KKW SLD Lewica Razem
w Gołdapi – wybory samorządowe 2014

– motto – każda wydana z budżetu miasta złotówka musi przynosić wymierne korzyści mieszkańcom.

Nasi kandydaci na radnych w swych materiałach wyborczych zamieszczają propozycje i wnioski   z jakimi idą do wyborców. Wspólny kierunek jest jeden – trzeba robić wszystko aby w mieście żyło się lepiej i bezpiecznie. Ważne jest zobowiązanie kandydatów – jeżeli dzięki głosom państwa zostaną radnymi to w Radzie Miejskiej czy Radzie Powiatu przed podjęciem decyzji będą radni rozmawiać z wyborcami. Decyzja radnego będzie decyzją mieszkańców. Zgodnie z hasłem – Nic o nas bez nas.

Oto zagadnienia, którymi zajmą się nasi przyszli radni:

Starostwo same nie poradzi sobie z upadającym szpitalem potrzebne są działania wspólne. Mamy swoich przedstawicieli we władzach wojewódzkich, to właściwie oni razem z burmistrzem i wójtami naszych gmin muszą znaleźć właściwe rozwiązanie. Szpital powinien istnieć, od naszych władz słyszymy ciągle o szerokich kontaktach, znajomościach z politykami krajowymi itp. Możliwości są potrzeba decyzji. Nie możemy się pogodzić, że gołdapianki muszą rodzić dzieci w innych   miejscowościach a nie w Gołdapi. Przeciętny obywatel nie zrozumie takiej sytuacji .

Młodzi ludzie uciekają z Gołdapi z ważnego powodu brak pracy i mieszkania. Nie każdy młody człowiek kupi mieszkanie , nie stać go na to, trzeba im udzielić pomocy. Potrzebne są realne plany w temacie zatrudnienia, a więc rola Urzędu Pracy, szkoły zawodowe są w kontakcie ciągłym z przedsiębiorcami . Zastosowanie ulg dla pracodawców, gdy ten mechanizm zadziała mniej młodych wyjedzie z miasta. Nie zgadzamy się ze sprzedażą mieszkań będących własnością miasta, trzeba budować nowe mieszkania dla młodych pod wynajem- rotacyjne bez możliwości wykupu.

Należy rozwiązać problem aktualnego stanu własności obiektów, których wygląd uroku miasta nie przynosi; budynki po byłym PBRol, po byłym młynie, budynek po magazynie zboża obok ulicy Lwowskiej i Warszawskiej. Wielka szkoda, że miasto nie przejęło od wojska Kasyna oficerskiego( tak jak budynek gimnazjum), byłby to odpowiedni obiekt na tak potrzebny żłobek czy przedszkole samorządowe. 100 letni zabytek od kilku lat w prywatnych rękach popada w ruinę . Może jeszcze nie wszystko stracone. Wymienione obiekty są własnością prywatną lecz nie można ich tak zostawić. Należy czynić starania w celu zagospodarowania ich np. przeznaczyć na mieszkania pod wynajem.

Nasi kandydaci mają inne wnioski np. więcej przychodni specjalistycznych, darmowe przedszkole, nowy podział dróg w mieście (miejskie i powiatowe), z myślą o przyszłości nowy parking na obrzeżach miasta.  Na to wszystko trzeba pieniędzy, nie wszystko można zrealizować już teraz i my tą sytuację rozumiemy. Przy tak dużym zadłużeniu miasta trzeba wybierać co można zrobić obecnie a które przedsięwzięcia mogą poczekać. Każdą wydaną złotówkę z budżetu trzeba oglądać i wydać ją mądrze dla dobra mieszkańców. Oszczędzać trzeba ale i wydawać trzeba rozsądnie i po gospodarsku.

Namawiamy mieszkańców do pójścia 16 listopada do lokali wyborczych. Szczególnie namawiamy ludzi młodych są na naszych listach Wasi koleżanki i koledzy, zaufajcie im – oni Was nie zawiodą.

Dnia 15.10.2014 r. Gołdapski Sztab Wyborczy KKW SLD Lewica Razem udzielił poparcia kandydatowi na Burmistrza Tomaszowi Luto.

 

Powiatowy Sztab Wyborczy
KKW Lewica Razem
Przewodnicząca
Ewa Jankowska

Dodaj komentarz