Inauguracja wojewódzkiej kampanii samorządowej

W sobotnie przedpołudnie (18 października 2014r.) w Olsztynie odbyła się Inauguracja Wojewódzkiej Kampanii Samorządowej woj. warmińsko-mazurskiego Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD LEWICA RAZEM, w której wziął udział przewodniczący SLD Premier Leszek Miller.

Inaugurację rozpoczął swoim wystąpieniem Władysław Mańkut – Przewodniczący SLD na Warmii i Mazurach. Przedstawił „dekalog samorządowy dla województwa”. Za najważniejsze działania uznał m.in. poprawienie współpracy między trzema głównymi miastami – Olsztynem, Elblągiem i Ełkiem oraz rozbudowę aglomeracji olsztyńskiej, która obecnie skupia tylko gminy graniczące z Olsztynem, do obszaru całego powiatu.

Następnie glos zabrał gość honorowy Przewodniczący SLD – Leszek Miller, który przypomniał, że komitet SLD Lewica Razem chce w trakcie krajowej kampanii szczególnie akcentować kwestie edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia i samorządności, zgodnie z hasłem wyborczym: MĄDRZE, ZDROWO, BEZPIECZNIE I SAMORZĄDNIE. Sojusz przygotował również programy, które mają rozwiązywać problemy specyficzne dla poszczególnych regionów, w przypadku Warmii i Mazur są to wysokie bezrobocie i słabo rozwinięta w stosunku do innych regionów sieć dróg i kolei. „To tutaj w sposób drastyczny obserwujemy zjawisko dziedziczenia biedy, bezradność i beznadzieję w rejonach popegeerowskich” – mówił Premier Miller.

Podczas inauguracji, uznało za konieczne stworzenie programu rozwojowego, który poprawi współpracę uczelni i szkół z biznesem i samorządami, co ma zapewnić zatrudnienie absolwentom. Podkreślono, że dbanie o ekologię nie może ograniczać rozwoju gospodarki. Na spotkaniu Leszek Miller przekonywał, że nie ma jednej miary, co można uznać za sukces partii w wyborach samorządowych. Dla jednych jest to liczba radnych w gminach lub sejmiku wojewódzkim, dla drugich liczba prezydentów i burmistrzów, a dla innych liczba koalicji, które zawiążą się już po wyborach. Lewica powinna być na tyle silna, by uczestniczyć w koalicjach rządzących w samorządach i realizować swój program wyborczy, mówił Szef Sojuszu. Przyznał, że zanim nadeszło „kilka lat chudych”, to Warmia i Mazury były uważane za bastion lewicy. „Pora, żeby wahadło przesunęło się z powrotem w lewą stronę i mam nadzieję, że wybory 16 listopada będą taką właśnie zapowiedzią” – powiedział.

Podczas inauguracji zaprezentowali się kandydaci komitetu SLD Lewica Razem na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Dodaj komentarz