SLD ma pomysł na kolej w Polsce

Dziś w Sejmie europoseł Bogusław Liberadzki i sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski zaprezentowali program dla kolei. Sytuacja na kolei staje się coraz poważniejsza przykładem jest choćby sytuacja na Śląsku. Polska nie wykorzystuje środków z Unii Europejskiej na modernizację kolei w wyniku czego mamy 44% linii kilometrów z prędkością poniżej 80 km /h, tylko 36% linii w użytku jest w dobrych warunkach technicznych a prędkość handlowa pociągów towarowych 20 km/h i zaledwie 4 km/h na Śląsku –  stwierdził Bogusław Liberadzki. Sitwa, która rozrosła się w ciągu ostatnich lat udowodniła, że ważniejsze są sprawy zarobków w zadłużonych spółkach dotyczące menedżerów i kadry kierowniczej niż to jak będzie wyglądała polska kolej.  „Dzisiaj na kolei dominuje pogląd tak czy owak zawsze Sławek Nowak” – my się z tym nie zgadzamy aby pustymi frazesami ministra infrastruktury okłamywano Polaków powiedział Krzysztof Gawkowski dlatego przedstawiamy plan naprawy polskich kolei.

Program SLD zakłada:

1. Kolej potrzebną obywatelom i gospodarce Polski i UE.

2. Konsolidację i stworzenie na wzór niemiecki lub francuski sprawnego, konkurencyjnego w Europie operatora na rynku pasażerskim i towarowym.

3. STOP likwidacji linii kolejowych.

4.STOP zwolnieniom na kolei. Natychmiast likwidować lukę pokoleniową i zatrudniać młodą kadrę.

5. W pełni wykorzystać możliwości finansowe stworzone przez UE. Uratować środki z obecnej perspektywy i przygotować wykorzystanie nowej, od 1 stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz