Zebranie Zarządu Powiatowego SLD w Gołdapi dnia 26.09.2016r.

Zarząd z rozgoryczeniem przyjął odrzucenie przez Sejm obywatelskiego projektu uchwały ‘Ratujmy Kobiety ‘, ponownie politycy prawicy decydują o życiu naszych Kobiet i ich dzieci. Popieramy wniosek Przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego o przeprowadzeniu referendum w kraju na temat aborcji. Przeprowadzimy akcję zbierania podpisów. Sądzimy, że wszystkie stowarzyszenia, związki          i organizacje szerokiej lewicy włączą się do działań referendalnych. Kobieta  niech  sama decyduje  o swoim życiu musi być w państwie demokratycznym takie prawo.

Nie zgadzamy się z prowadzoną przez PiS polityką historyczną, jest ona często fałszowana i interpretowana do danej chwili. Polityka ta prowadzi do podziałów społeczeństwa i najgorsze niszczy ludzi tamtych lat i dorobek demokratycznych zmian ustrojowych.

Obawiamy się o przyszłość naszego szpitala, znowu zrobiło się o nim cicho. Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nową siatką szpitali, aby ta cisza nie była przed burzą. Nie oglądajmy się na Warszawę, jeszcze raz apelujemy do władz powiatowych i gminnych, apelujemy do wszystkich radnych. Należy znaleźć pozytywne rozwiązanie tego problemu. Wspólne poważne decyzje muszą uratować nasz szpital. 27 tysięczny powiat nie stać na utratę tej ważnej placówki służby zdrowia. Sytuacja ze szpitalami jest podobna w całym kraj. Do Gołdapi przyjeżdża więcej niż w latach poprzednich lekarzy specjalistów. W niektórych specjalnościach jednak nadal ich nadal  brakuje, zaproponujmy im pracę w Gołdapi.

Zarząd SLD w Gołdapi

Dodaj komentarz